Fazla kilolarından mustarip olan her bireyin arzusu hiç şüphesiz kilo vermek ve ideal kiloya ulaşmaktır. Bilindiği üzere obezitenin farklı türleri vardır ve bu bazen kişinin tüm vücudunda bir kilo problemi olarak karşımıza çıkarken, bazen de bu obezite sorunu lokalize ve sınırlı bölgelerde ortaya çıkar. Vücut şeklini en çok etkileyen, oldukça kolay şişmanlayan ama kilo vermesi nispeten zor olan bölgelerin başında göbek ve yan karın gelir. Göbek ve yan karınlardan hızlı kilo vermek, birçok kişinin bu amaca ulaşmak için takip ettiği ve çeşitli sonuçlar aldığı bir hedeftir. Bu bireylerin çoğu, göbek ve yan karından hızla kilo vermek için zayıflama hapları, ameliyatlar ve yorucu egzersiz yöntemlerini kullanır. İşte, tam da bu bölümde karın ve yan karından hızlıca kilo vermenin avantaj ve dezavantajlarını incelemek istiyoruz.

Göbek ve Yan Karından Hızlı Kilo Vermenin Faydaları
İdeal bir fizik yapısı, sağlık ve fiziksel güç ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle, ideal fiziğe sahip olmak sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecek ve bu bakış açısıyla kilo verme konusu da oldukça hassas bir kazanacaktır. İşte, bu hedefe ulaşmak için de belli-belirsiz ve standart olmayan yolları seçmek size bir bakıma cazip gelebilir. Fakat bu şekilde elde edeceğiniz karın ve yan karında incelme, kesinlikle sizin arzuladığınız şekilde gerçekleşmeyecek hatta sağlığınıza ciddi anlamda zararlar verebilecektir.

 1. Yağ kitlelerinin büyümesini önleyin<

  Karın ve yan karındaki hızlı kilo kaybı, yağ dokusunun hızlı bir şekilde kaybolmasına neden olur. Yani bu bahsi geçen bölgelerdeki yağlardan kurtulmak çoğu zaman çok zordur, çünkü yağ dokusu eski ve serttir, eritmek için de çok çaba harcanması gerekir; ancak hızlı kilo verme ile bu dokuların daha fazla büyümesine izin verilmez, bu nedenle daha kolay kilo verirsiniz.

 2. Vücut güzelliği ve şekillendirme

  Göbek ve yan karınlarda hızlı kilo kaybı vücut güzelliğini öne çıkartır ve şekillenmesine katkı sağlar. Her iki cinsiyette de yani hem erkek hem de kadınlarda karın ve yan karının forma girmesi ve şık görünmesi oldukça önemli bir unsurdur. Dikkat ederseniz büyük ve kendini bariz bir şekilde belli eden sıra dışı bir göbeğe sahip olan birisine en güzel elbiseyi giydirdiğinizde dahi çekiciliği yarı yarıya azalmaktadır. Bu sebeple istenen vücut formuna ulaşmak oldukça cazip bir seçenektir.

 3. Hedefe hızlı ulaşım

  Hedefe daha çabuk ulaşmak güzeldir. Hiç gelmemektense, geç de olsa gelmek daha iyidir’ sözünü duymuşsunuzdur. Ancak güzel fizik söz konusu olduğunda geç kalmak zorlanmanıza ve bu sebeple kilo verme sürecini bırakmanıza neden olabilir. Sonuçları ne kadar erken alırsanız, o kadar hevesli olursunuz.

 4. Eklem hastalıklarının önlenmesi

  Karın ve yan karın bölgesinin hızlı zayıflaması bel fıtığı, eklem sorunları, diz ve ayak ağrısı gibi zararları önler. Yaşlılık evresinde elden-ayaktan düşenlerin belki de yarısından fazlasının göbek ve yan karın bölgelerinde kilo dengesizliğinden kaynaklandığını bilmenizde fayda var.

Karın ve Yan Karın Bölgesinin Hızlı Zayıflamasının Dezavantajları

Karın ve yan karının hızlı zayıflamasının olumlu noktalarını inceledikten sonra gerçeklerle yüzleşmeli, olumsuz ve çok önemli noktaları da mutlaka bilmeliyiz. Bu bölgeler için hızlı kilo verme programlarına başlamak istiyorsanız öncelikle bu bölümü dikkatlice okumanızı öneririz.
Dediğimiz gibi, herhangi bir varış noktasına aceleyle ve istenmeyen yollardan ulaşmak tam tersi etki yaratabilir. Öncelikle karın ve yan karın için nasıl hızlı kilo vermek istediğinizi düşünmelisiniz. Özel diyetler yoluyla mı? Spor ve egzersiz ile mi? Ameliyatla mı? Yoksa ilaç tedavisi yoluyla mı?
Diğer organları etkilemeden %100 bölgesel yağ yakmanın yalnızca bir reklam efsanesi olduğunu bilmenizde fayda var. İlaç firmaları, kilo verme diyeti tavsiye eden kişiler ve hatta spor eğitmenleri bile karın ve yan karından hızlı kilo verme konusunun insanların en sevdiği noktalardan biri olduğunun farkındadır. Bu kitle bir şekilde sizi kendi kulvarlarına çekmek için zayıf noktanıza küçük bir dokunuş yaparlar; ancak bu bölümde hızlı karın ve yan karın incelmesinin dezavantajlarını inceleyeceğiz.

 1. Cilt problemleri

  Her uzuvdaki doku ve boyut değişiklikleri, cilt ve diğer dokuların buna uyum sağlaması için tamamen düzenli ve kademeli olarak yapılmalıdır. Bu yağlar bir gecede oluşmadı ki bir gecede de yok olsunlar. Hızlı kilo vermek için farklı şeyler deneyen çoğu insan, ciltlerinde sarkma ve buruşma sorunu ile karşı karşıya gelmektedirler.

 2. Diğer organlar üzerinde doğrudan etkileri

  Göbek ve yan karının herhangi bir şekilde hızlıca zayıflaması diğer uzuvları doğrudan ya da dolaylı bir şekilde etkiler. Örneğin bu bölgeler için yorucu egzersizler yaparak kalçaların, uylukların hatta yüzün bile kilo vereceğini görebilirsiniz. Ameliyat olmanız durumunda da bağışıklık sisteminin zayıflaması ve vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkacabilecek rahatsızlıkları beklemeniz gerekecektir.

 3. Çeşitli komplikasyon ve problemlerin oluşması

  Karın ve yan karından hızlı kilo kaybı, hassas bölgelerde olmasından dolayı çeşitli problemlere gebedir. Örneğin bel fıtığı veya omurgaların yerinden kayması ve zarar görmesi. Ameliyat yoluyla da mide ve bağırsak bozuklukları, vücut sisteminin bozulması, saç dökülmesi, sivilce, hormonal bozukluklar ve ilaçlarla kaslarda doku kaybı gibi çeşitli etkiler meydana gelebilir.

Pellentesque vehicula, erat eu ullamcorper aliquam, nisi sapien tincidunt erat, vel mollis leo metus a velit. In posuere tempor ante, non gravida lectus. Sed luctus, lectus non rutrum ornare, mi ipsum dignissim neque.

Son Olarak

Araştırmalar kilo verme döngüsünün kişiden kişiye değiştiğini göstermiştir. Tabii ki, akşam yemeğini azaltmak veya göbek ve yan karın bölgelerine yönelik egzersizler gibi özel hareketler ve bir dizi farklı alışkanlıklarla kilo verme sürecini azaltabilirsiniz. Karın, yan karın ve hatta diğer uzuvlarda hızlı kilo vermenin ya da alışılmışın dışında kilo vermenin hiç de iyi bir fikir olmadığından ve size asla fayda sağlamayacağından emin olabilirsiniz.

  Paylaş

  Yorumlar

  E-mail adresiniz bizde saklı kalacaktır. * işaretli alanlar zorunludur.

  *

  code

  Go top